خبرهای جالب و سرگرم کننده در Opxaiey،خبر جدید،لیست سایتهای خبری،دانلود آهنگ،دانلود فیلم،دانلود زیرنویس،دانلود رایگان،آموزش آشپزی،آموزش رایگان،دانلود با لینک مستقیم

انتقال دادن خاطرت مغز حلزون به حلزونی دیگر با تحقیقات جدید

حلزون ها دارای ۲۰ هزار نورون هستند که این نورون ها در مغز انسان به ۱۰۰ میلیارد نیز می رسند و وظیفه این نورون ها در مغز انتقال دادن پیام های عصبی به نقاط مختلف بدن و دریافت آنها می باشد.

انتقال دادن خاطرت مغز حلزون

در تحقیقاتی که پژوهشگران انجام داده اند به این نتیجه دست یاقته اند که می توانند خاطراتی را که در مغز یک حلزون به عنوان نوعی شوکه شدن وجود دارد را به مغز یک حلزون دیگر منتقل کنند. این پژوهشگران قصد دارند تا با ادامه دادن این پژوهشات این روش ها را در انسان نیز به کار بگیرند.

انتقال دادن خاطرت مغز حلزون

حلزون های مورد آزمایش با وارد شدن شوک هایی نوعی حالت دفاعی به خود می گیرند و در چند ثانیه اول شروع به چرخیدن می کنند و تکرار مدام این آزمایشات باعث شد تا حلزون ها با روش شرطی سازی ۵۰ ثانیه به دور خود بچرخند.

در طی این تحقیقات، محققان با خارج کردن بافت عصبی حلزون های آموزش دیده و قرار دادن این بافت از طریق در قسمت گردن حلزون های شرطی نشده از طریق انتقال خون به نتایج جالبی دست یافتند که نشان داد حلزون های آموزش دیده بعد از این آزمایش چند ثانیه و حلزون های آموزش دیده ۴۰ ثانیه به دور خود می چرخند.

انتقال دادن خاطرت مغز حلزون

با انجام این پژوهش انسان می تواند به پیشرفت های مهمی در زمینه علم دست یابد و با انتقال این آزمایشات بر روی انسان تغییرات عظیمی رخ خواهد داد.

این موضوع می تواند در درمان بیماری هایی که مرتبط با مشکلات و اختلالات عصبی انسان هستند دخیل باشند به عنوان مثال در به یادآوری خاطرات افرادی که دچار فراموشی شده اند این پژوهش می تواند با تزریق بافت مغزی فرد مرتبط با خاطرات بیمار به درمان این بیماری بپردازد.

The post انتقال دادن خاطرت مغز حلزون به حلزونی دیگر با تحقیقات جدید appeared first on آرگا.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 6
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.