خبرهای جالب و سرگرم کننده در Opxaiey،خبر جدید،لیست سایتهای خبری،دانلود آهنگ،دانلود فیلم،دانلود زیرنویس،دانلود رایگان،آموزش آشپزی،آموزش رایگان،دانلود با لینک مستقیم

جلسات جمنا با رئیسی و قالیباف ادامه دارد

جلسات جمنا با رئیسی و قالیباف ادامه دارد

دسته بندی : تاینی موویز دانلود فیلم تاریخ : چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

روزنامه اعتماد: مهدی چمران از تشکیل اتاق فکر جبهه مردمی نیروهای انقلاب خبر داده است.

مهدی چمران، نایب‌رییس جبهه مردمی نیروهای انقلاب قصد کرده تا یک تنه جور همه کم‌کاری‌های اعضا را کشیده و حرف و حدیث‌ها درباره سرنوشت این تشکل سیاسی اصولگرا را پایان دهد. آنچه در چند هفته اخیر از گپ و گفت‌ها در محافل اصولگرا به گوش می‌رسد، از نزدیکی خط پایان برای جمنایی‌ها حکایت دارد اما چمران در روزهای گذشته طی چندین مصاحبه این اخبار را تکذیب کرده و اصرار دارد که بگوید همه اتفاقات درباره جمنا برعکس اخبار منتشر شده است.

اظهارات چمران وقتی گفت که بهتر است حرف‌های یأس آور بیان نشود، خیلی جدی گرفته نشد. خبر او مبنی بر برگزاری نشست دبیران پیش از ماه رمضان نیز کاری از پیش نبرد؛ برای همین برگ دیگری رو کرد. بر اساس آخرین اطلاع‌رسانی چمران از وضعیت جمنا، اتاق فکر آنها هر ١۵ روز یک بار تشکیل جلسه می‌دهد و تاکنون ۶ جلسه نیز با حضور ابراهیم رییسی و محمد باقر قالیباف برگزار کرده‌اند.

نایب‌رییس جمنا موضوع خوبی را برای جلب حواس‌ها انتخاب کرده و آنچه با رییسی و قالیباف گفته و شنیده‌اند، حتما جذاب است اما مشکلات این تشکل بیش از آن است که گمان رود با حضور دو کاندیدای انتخاب قبل، حل و فصل شده باشد. حتی خود چمران نیز چنین ادعایی ندارد و تایید می‌کند که مشکل مالی دارند. او در گفت‌وگو با «خبرگزاری مهر» گفته است: «ما جایی را برای تامین منابع مالی نداریم. در شورای مرکزی جمنا پیشنهاد شد برای اینکه اعضا احساس مسوولیت و وابستگی بیشتری داشته باشند، حق عضویت بدهند. اتفاقا هفته گذشته لیست افراد شورای مرکزی را جلوی اعضا گذاشتیم و در خواست کردیم هر چقدر دل‌شان می‌خواهد حق عضویت بدهند. یک حداقلی تعیین کرده‌ایم اما حداکثر را آزاد گذاشته‌ایم. البته اگر کسی کمک‌مان کند، خوشحال می‌شویم؛ منتها کمکی که فقط برای کمک باشد؛ چیز دیگری نباشد (با خنده)!»

این اظهارنظر چمران از یک سو شایعات موجود در مورد جدی بودن مشکل مالی جمنا را تایید و از سوی دیگر موجب تامل درباره راهکار آنها می‌شود. دریافت حق عضویت در احزاب در همه دنیا مرسوم است اما نه جمنا «حزب» است و نه این شیوه دریافت حق عضویت. جمنا تشکلی است تا در بزنگاه‌ انتخابات‌ها اصولگرایان را به یک کاندیدای واحد برساند، حال اگر حق عضویت‌ها به میزان یکسان دریافت نشده باشد، این شایبه ایجاد می‌شود که پولدارترها نفوذ بیشتری دارند و کاندیدای مورد نظر خود را به دیگر طیف‌ها تحمیل می‌کنند. خنده چمران هنگام بیان این مطلب نشان می‌دهد که جمنایی‌ها خود نیز به خوبی به این آفت واقف هستند.

مشکل جمنا اما فقط پول نیست. آنها هنوز از پس چالش اصلی یعنی جمع کردن همه گروه‌های اصولگرا زیر یک چتر بزرگ برنیامده‌اند. نه سنتی‌ها با جمنا همراه شده‌اند، نه تندروها. از جامعه روحانیت مبارز و موتلفه گرفته تا جبهه پایداری، ایثارگران و رهپویان. هر یک، ‌سازی می‌زنند که با ساز جمنا جور نیست. مصداق این مدعا اظهارات اخیر سیدمحمد حسینی، سخنگوی جمناست که گفته بود «فقط پایداری‌ها نیامدند، اما بقیه همراهی کردند.» او می‌گوید همه آمده‌اند اما جمنا نمی‌تواند به این آمدن‌ها مطمئن باشد زیرا ممکن است موتلفه یک بار دیگر در دقیقه نود تصمیم بگیرد جمنا را رها کرده و کاندیدای خود را به میدان بفرستد. به هر حال جمنایی‌ها همه تلاش خود را می‌کنند و امیدشان به نواصولگراهایی همچون قالیباف است که اتفاقا تصمیم گرفته‌اند این‌بار با اتکا به کار حزبی وارد عرصه انتخابات شوند.

دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 6
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.